Jump to content

Dobrodošli na Arandjelovcani Forum - Arandjelovac

Dobrodošli na Arandjelovcani Forum - Arandjelovac, kao i većina online zajednica morate se registrovati kako bi ste pristupiti svim blagodetima sajta. Registracija je jednostavna i zahteva samo osnovne podatke. Možete se registrovati preko linka Register ili se ulogovati ukoliko već imate nalog Sign In.

Kao registrovan korisnik možete:

• Pokretati nove teme i odgovarati na postojeće
  • Se pretplatiti na teme i dobijati automatska obaveštenja na email
  • Dodati događaje u kalendar dešavanja
  • Napraviti vaš profil i upoznati nove ljude
  • Prilagoditi sajt vašim potrebama
Ukoliko imate problema sa pristupom molimo vas obratite nam se na mail info@arandjelovcani.com
Guest Message © 2014 DevFuse

Crna Hronika

• Please log in to reply
368 replies to this topic

#221 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 06 August 2007 - 12:00 AM

Saobracajka
VOZILO UDARILO POLICAJKU
BEOGRAD - Marija Brankovic (32), pripadnica saobracajne policije, povre??????ena je juce oko 12.40 casova, dok je regulisala saobracaj na raskrsnici Bulevara vojvode Misica i Ruske ulice. Nesrecna zena se nalazila u srednjoj kolovoznoj traci, u smeru ka Adi Ciganliji, kada je na nju otpozadi naleteo automobil "nisan mikra", beogradskih registarskih oznaka 630-490.
Prema recima ocevidaca, policajka je stajala na trotoaru kada je odjednom istrcala na kolovoz u pokusaju da zaustavi saobracaj.

- Na nju je tada naleteo vozac "nisana", a od siline udarca policajka se gotovo okrenula oko svoje ose i pala na kolovoz - ispricao je ocevidac.
Brankoviceva je vozilom Hitne pomoci prebacena u Urgentni centar i, kako saznajemo, nije zivotno ugrozena.

Izvor:kurir

Posted Image

#222 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 06 August 2007 - 12:05 AM

DRAMA
Milan Protic (29) vise od 18 sati stajao na simsu visespratnice u centru Beograda i pretio da ce se ubiti. Od smrti ga spasli policajci
BEOGRAD - Nesvakidasnja drama potresla je juce Beograd kada je Milan Protic (29) iz Beograda punih osamnaest sati stajao na vrhu visespratnice u nameri da se ubije. Sve se, ipak, srecno zavrsilo juce oko 15 casova, kada su policajci ovog samoubicu sprecili u njegovoj nameri i smestili ga u Institut za neuropsihijatrijske bolesti "Dr Laza Lazarevic", gde se i ranije lecio.

Razlozi zbog kojih se Protic odlucio na ovakav korak zasad nisu poznati. Me??????utim, prema recima njegovih poznanika, ovaj mladic bolovao je od "vijetnamskog sindroma".

- Tokom NATO bombardovanja Protic je bio na granicnom prelazu Kosare, na granici s Albanijom. U pocetku je imao kosmare, a poslednjih godina poceo je i da halucinira. Pre nekoliko dana pricao je kako su mu cetvorica pripadnika OVK upala u dvoriste - ispricao nam je jedan od njegovih prijatelja.

Drama je zapocela preksinoc oko 21 sat, kada je Protic izasao na terasu stana na sedmom spratu na Bulevaru kralja Aleksandra 58 i popeo se na sims s namerom da skoci. Prolaznici i komsije odmah su pozvali policiju i posle desetak minuta pristigla su vatrogasna kola i policijske ekipe, koje su u podnozju visespratnice postavile dusek za spasavanje. Na lice mesta odmah je upucen pregovaracki tim, koji je sve vreme bio uz samoubaicu. Sati su prolazili, a mladic je i dalje pretio smrcu. Savladan od umora, s vremena na vreme sklanjao se sa simsa i naslanjao na zid terase, a od policajaca trazio vodu, hranu i cigarete. Posle 18 casova ube??????ivanja policajci su iskoristili trenutak Proticeve nepaznje, zgrabili ga i odvukli na sigurno.

Prijatelji ovog mladica navode da je Protic i ranije pokusavao da se ubije zbog "glasova u glavi".

- Sedeli smo u mom stanu, pricali i odjednom je Milan krenuo ka terasi s namerom da skoci. Moja zena je na vreme reagovala i sprecila ga. Posle mi je rekao da neprestano cuje neke glasove, da ne moze vise da ih podnese i da je svojom smrcu hteo da ih prekine - prica Milos ??Ǫ???ugic.
On navodi da Protic nikako nije mogao da zaboravi desavanja na ratistu i da je cesto pricao o svojim prijateljima koji su poginuli.

- Rekao mi je kako ih sanja povre??????ene, bez ruku i nogu. Strasno. On je gradsko dete koje su u osamnaestoj godini zadesile strasne stvari - rekao je ??Ǫ???ugic.
Protic, inace, zivi u ulici Hadzi Prodanovoj 18, koja se nalazi u blizini zgrade sa koje je pretio samoubistvom. Do pre godinu dana radio je kao masin-bravar u Krnjaci. ??Ǫ???ivi sa majkom i starijim bratom, dok mu otac radi u Rusiji kao gra??????evinar.

Posted Image

#223 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 22 August 2007 - 10:26 AM

Pijani vozac
AUTOM ULETEO U SPAVA??????U SOBU
KIKINDA - Rudolf Bicok (27) iz Kikinde lakse je povre??????en kada je u njegovu kucu na uglu ulica Stevana Sremca i Brace Arsenov uleteo automobil. Neobicna saobracajna nesreca dogodila se u nedelju oko sest sati ujutro tako sto se automobil stranih registarskih tablica svom silinom zario u spavacu sobu. Vozilom je u alkoholisanom stanju upravljao Misa K. (45) iz Kikinde. Usled neprilago??????ene voznje automobil je sleteo sa puta, udario u drvo, probio spoljni zid kuce i zaustavio se u spavacoj sobi.

- Rudolfov mla??????i brat je iz susedne prostorije odmah dotrcao do razrusene sobe, u kojoj je zatekao stravican prizor. Automobil se nalazio tik pored kreveta u kome je do tada spavao Rudolf.

Posted Image

#224 Djuke

Djuke

To Be or Not to Be

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3,562 posts
  • Interests:....

Posted 24 August 2007 - 02:02 PM

Juce sam citao na netu,kako je neki DEDA ZLOSTAVLJAO UNUKU!!! :angry: :angry: :angry:    Jadna :(
A.G. Matos
"Postati covek je lepse nego postati kralj."
Stendal
"Nista nije samo po sebi dobro, ni lose, zavisi samo sta o njemu mislimo."
Onore De Balzak
"Izdrzati, to je temelj vrline."
Paskal
"Zelite li da se o vama dobro misli? Nemojte o sebi dobro govoriti."

"Ne brinite za mene, brinite za sebe. Ja cu se vec nekako snaci."

DMF CreW...

#225 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 13 September 2007 - 08:21 PM

NATERAO ŽENU DA SE ŠETA GOLA
Drogirani suprug J. M. naterao zenu M. M. da gola ide ulicama Knjazevca od svog stana do Doma zdravlja, u kome je zaposlena
KNJAŽEVAC - Knjazevacka policija juce je podnela krivicnu prijavu protiv J. M. (30) iz Knjazevca i odredila mu meru zadrzavanja u trajanju do 48 sati, zbog osnovane sumnje da je pocinio krivicno delo nasilja u porodici.

Kako stoji u krivicnoj prijavi, J. M. je sacekao svoju vencanu suprugu M. M. (29) ispred Doma zdravlja u Knjazevcu, gde ona radi kao medicinska sestra, i sa njom posao kolima, koja je vozio njegov prijatelj na periferiju gradu. Tu je naterao da se skine potpuno gola i tako ode kroz grad do Zdravstvenog centra, sto je zena, pod pretnjama, i ucinila. Muz je sve vreme pratio do radnog mesta.

Kako se ispred ZC ponovo nalazio parkirani automobil prijatelja, J. M. je ponovo suprugu naterao da uÃz‘e u kola i odvezao je na drugi kraj grada, odakle je ponovo morala da se "proseta" gola kroz centar Knjazevca, do Doma zdravlja. Sve ovo se desavalo u radno vreme, tokom pauze za dorucak.

Brojni mestani Knjazevca nisu mogli cudom da se nacude dok su na ulici svog grada gledali zaista nesvakidasnji prizor.

Naime, kako tvrde upuceni Knjazevcani, iako se u prvi mah mislilo da je rec o ljubomori i da je tridesetogodisnji J. M. ljubomorni muz, ubeÃz‘en da ga je supruga M. M. prevarila sa drugim muskarcem, odlucio je da je izvrgne ruglu i ismeje pred celim gradom kako joj nikada vise ne bi palo na pamet da mu uradi nesto slicno u pitanju je nesto drugo.

Naime suprug je poznati knjazevacki narkoman i u vreme dok je vrsio ovaj cin dosad nezapamcen po brutalnosti bio je potpuno "ufiksan". Pre nego sto je suprugu golu izveo na ulicu J. M. ju je prebio tako da je ona bila sva u modricama i po licu i po telu.
Dok su zaprepasceni roditelji sklanjali decu i okretali glavu u stranu, mladi iz Knjazevca su vadili svoje mobilne telefone sa aparatima i slikali ovu, kako kazu, izuzetno zgodnu i lepu medicinsku sestru. Tako da ne bi bilo nikakvo iznenaÃz‘enje ako bi se njena slika uskoro pojavila na nekom domacem internet sajtu, rekao nam je jedan mestanin Knjazevca.

U Domu zdravlja, gde radi ova medicinska sestra, njene kolege sa posla nisu zelele nista da kazu, samo su nas uputili na policiju. Bracni par je duze vreme u braku i imaju jedno dete.

Izvor: kurir

Posted Image

#226 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 13 September 2007 - 08:25 PM

Batine
OBRAÃzÅ’UN ROMA ZBOG REKETA!
BEOGRAD - Prodavci polovne robe na kartonskim kutijama ispred beogradskog buvljaka Sebastijan Demiri (33) i njegov brat Alija Demiri (58) juce oko 11.15 sati napadnuti su i pretuceni zbog "neplacanja dnevnog reketa"! Bracu Demiri su napali pa pretukli Baskim Seljimi (27) i njegova ekipa, zbog odbijanja da plate svakodnevni ceh u iznosu od 50 dinara!

Bracu Demiri je, kao i svakog drugog dana, posetio Baskim, sa zahtevom da isplate "nadoknadu". MeÃz‘utim, juce su braca resila da Baskimu pokazu zube i odbiju njegov zahtev. To je Seljimija toliko iznerviralo da je u pomoc pozvao ekipu, koja je naoruzana metalnim stanglama krenula da se obracuna sa Demirijima i njihovim istomisljenicima. Tucu u kojoj je ucestvovalo petnaest ljudi prekinuo je Alija Demiri, pucajuci u vazduh iz gasnog pistolja.

Posted Image

#227 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 14 September 2007 - 02:05 PM

ZASPALA SA CIGARETOM I UGUÅ ILA SE
KRAGUJEVAC - Zora Krestic (81) ugusila se prosle noci u svojoj kuci u naselju Dedinje, u Koricanima kod Kragujevca. Starica je najverovatnije zaspala sa upaljenom cigaretom, pikavac je pao na posteljinu, a od visesatnog tinjanja u sobi se stvorio gust dim koji ju je i usmrtio.

Kako kazu njeni najblizi, Zora je obozavala cigarete i bila je strastveni pusac punih sezdeset godina.

- U kuci je sa njom te veceri bila i moja majka, njena zaova. Tetka je spavala u svojoj sobi u prizemlju, a majka na spratu. Nismo sigurni sta se zaista dogodilo i kako se sirotica ugusila. Od cigareta se nije razdvajala, nije ih gasila - kaze Zorina bratanica.

Kada su ukucani osetili dim, a komsije pritekle u pomoc, vec je bilo prekasno. Prvi sused koji je otvorio vrata s namerom da je izbavi nije mogao nazad. Otvorio je prozor, a vatra je buknula na krevetu gde je lezalo bezivotno telo osamdesetogodisnje starice.

- Odmah smo pozvali vatrogasce i Hitnu pomoc, ali spasa joj nije bilo. Bila bih spokojnija da znam da se ugusila u snu, da nije patila. Tetka je bila divna osoba, obrazovana, radila je kao nastavnica fizike. Svi su je obozavali, nije zasluzila da tako zavrsi. Poslednjih godina postala je pomalo senilna, letos se polila vrelom vodom po nozi, danima je imala opekotine... Svi nasi pokusaji da je odgovorimo od tih cigareta, nisu uspevali. Nije se odvajala od njih - kaze Zorina bratanica.

Kraj kreveta gde se starica ugusila jos uvek stoje pune piksle i rasute kutije sa cigaretama. Posteljina, pokrivac i jastuk potpuno su nagoreli, dok su zidovi prekriveni crnim tragovima od dima. U policiji i sudu kazu da nama nikakvih nagovestaja krivicnog dela i da je Zora Krestic sama izazvala paljevinu. Starica ce biti sahranjena sutra, 14. septembra, na seoskom groblju u Koricanima.

Posted Image

#228 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 14 September 2007 - 02:09 PM

SMRT U MAGLI
U stravicnom sudaru kombija i traktora poginule cetiri medicinske sestre i dva vozaca iz Sente .Nastradali Ida Fodor (51), Iboja Sigeti (47), Julijana Gubik (50), Judita Laskovic (47) i vozaci Tibor Boros (45) i Robert NaÃz‘ (42)
NOVO MILOÅ EVO - Na magistralnom putu M-3 izmeÃz‘u Kikinde i Novog Miloseva juce ujutro oko 5.30 sati dogodila se teska saobracajna nesreca u kojoj je poginulo sestoro ljudi. U stravicnom sudaru kombi vozila "fijat dukato" i traktora sa dve prikolice firme "Biostar" iz Vojvode Stepe zivot su izgubile medicinske sestre iz bolnice u Senti: Ida Fodor (51), Iboja Sigeti (47), Gubik Julijana (50) i Judita Laskovic (47). Na licu mesta poginuli su i vozac kombija sencanskog Doma zdravlja Tibor Boros (45) i njegov prijatelj i suvozac Robert NaÃz‘ (42).

Kako nam je potvrÃz‘eno na hirurskom odeljenju kikindske bolnice, zdravstveno stanje prezivele Valerije Retek (39) stabilno je i nije u zivotnoj opasnosti. Zubna tehnicarka Doma zdravlja zadobila je povrede glave, nogu i grudnog kosa. Druga putnica je sa teskim povredama glave i grudnog kosa odmah prebacena u novosadski klinicki centar. Nesrecna zena se nalazi u komi, a najverovatnije se radi o Iloni ÃzÅ’ernak (52), zubnoj tehnicarki, jer zbog opsteg stanja lekari nisu mogli da je identifikuju, pa je u Novi Sad pozvan njen suprug.

Do udesa je doslo kada je kombi sa osam putnika, krecuci se iz pravca Kikinde ka Novom Milosevu, velikom brzinom naleteo na zadnju traktorsku prikolicu punu kukuruza koja je bila zaustavljena na desnoj kolovoznoj traci. Prednja prikolica i traktor bili su u levoj kolovoznoj traci, okrenuti u pravcu Kikinde.

KRENULE NA SEMINAR

Upravnicu Doma zdravlja u Senti Iboju LenÃz‘el-Vig u pratnji predsednika opstine Senta Atile Juhasa zatekli smo na mestu tragedije. O uzasnoj nesreci vidno potresena LenÃz‘el-Vig saopstila je da ih je o tragediji telefonom obavestila Valerija Retek, koja je cudom prezivela stravican sudar.
Kobnog jutra zdravstveni radnici iz Sente krenuli su na trodnevni seminar u Lepenski Vir. Odlucili su da putuju preko Kikinde jer Retekova zivi u Padeju, kod ÃzÅ’oke.
Istrazni sudija Opstinskog suda u Novom Beceju Karolj Å mit nalozio je obdukciju tela nastradalih kako bi se utvrdio uzrok smrti. On je izdao naredbu za pregled svetlosnih ureÃz‘aja i vanredni tehnicki pregled vozila, kao i utvrÃz‘ivanje da li je neko od vozaca bio pod dejstvom alkohola.

Istraga ce utvrditi da li je tacna tvrdnja vozaca traktora, cije ime zasad nije saopsteno, da mu se ugasio motor u trenutku kada se s poljskog puta ukljucivao na glavni put. Navodno, svi njegovi pokusaji da startuje masinu i upozori kombi nisu urodili plodom. Prema svedocenju KikinÃz‘anina Marinka Tomica (48), koji je petnaestak minuta posle sudara svojim kamionom naisao na mesto tragedije, sve se desilo u delicu sekunde.

- Posto je trag kocenja mali, desetak metara, ocito je da je vozac kombija punom brzinom udario u traktorsku prikolicu. Ugledavsi kosmarni prizor, zaustavio sam kamion i potrcao do smrskanog vozila. Policija je vec bila stigla na mesto udesa. Jos mi je pred ocima jeziva unutrasnjost vozila punog krvi i mrtvih ljudi. Primetio sam da su svi nepomicno lezali sem jedne zene, koja se pomerala - rekao je Tomic.

Posto nije mogla da izaÃz‘e, kaze ovaj covek, dosli su vatrogasci i isekli vrata na kombiju.
- ÃzÅ’esto se krecem ovim pravcem. Mogu slobodno da kazem da je ovo put smrti. Na Bozic, 7. januara, kilometar-dva od ovog mesta poginule su tri mlade osobe kada je njihov automobil probio zastitnu ogradu na mostu na kanalu Dunav-Tisa-Dunav. Pricao sam sa vozacem traktora. Samo mi je izustio da mu se iznenada ugasio traktor - rekao je Tomic.

Posted Image

#229 alek-18

alek-18

Super Član

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 645 posts

Posted 15 September 2007 - 01:31 AM

Dolijao

UHVACEN RAZBOJNIK IZ ZLATARE

ARANÃćELOVAC - Ivan P. (22) iz Arandelovca, uspesnom i brzom akcijom policije, uhapsen je i predat istraznim organima na dalji postupak.
Osumnjiceni je 21. marta maskiran upao u zlataru "Lazarevic" u Arandelovcu i odmah udario prodavacicu Goricu Petrovic pistoljem u glavu. Posto je metak bio u cevi, pistolj je tom prilikom opalio, a metak, srecom, zavrsio u plafonu. Hrabra prodavacica nije htela da otvori sef i kaze razbojniku gde je zlato.
Ivan P. ju je fizicki zlostavljao, ali se ni prodavacica nije dala. Ona ga je najpre povredila nozem koji je dohvatila u trenucima kada je razbojnik obijao fioke, a zatim ga udarila ostacima stakla od flase koja je u tom rvanju pala sa police i razbila se. Tek tada je razbojnik pobegao glavom bez obzira, ostavivsi za sobom i zlato i svoj pistolj. Inace, borba hrabre prodavacice Gorice Petrovic i razbojnika, koji te veceri ocigledno nije imao srece, trajala je citavih dvadeset minuta.

#230 alek-18

alek-18

Super Član

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 645 posts

Posted 15 September 2007 - 11:40 AM

Pripadnici Policijske stanice u Raci juce su lisile slobode i uz krivicnu prijavu, istraznom sudiji Opstinskog suda sproveli Zivotu S(36) iz mesta Mirasevac, opstina  Raca, zbog postojanja osnovne sumnje da je izvrsio delo nasilja u porodici.
Postoje osnovi sumnje da je Zivota S.,3.septembra 2007.godine, u dvoristu porodicne kuce,posle krace svadje, ocu Svetislavu strgao  drvenu  staku kojom je ovaj zamahnuo prema njemu i zadao mu vise udaraca.Kada je staka pukla,Zivota je oca vise puta udarao pesnicama,nakon cega se udaljio.
Od zadobijenih udaraca,Svetislav S. je, pored lakih, zadobio i teske telesne povrede u vidu preloma ruke.
Nakon saslusanja, istrazni sudija je Zivoti S. odredio pritvor.

#231 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 26 September 2007 - 01:19 PM

OTAC PEDOFIL
Dr V. Suljic, ugledni lekar iz Bora, juce uhapsen jer je devet meseci seksualno zlostavljao osmogodisnju cerku jedinicu A.S.
OBRENOVAC - Dr V. Suljic iz Bora uhapsen je juce zbog sumnje da je devet meseci seksualnu zlostavljao svoju osmogodisnju cerku A.S. Doktor Suljic je radio u Hitnoj sluzbi Zdravstvenog centra u Boru, a potom u decjem dispanzeru i na internom odeljenju u bolnici.

- Kod tate me najvise plasi... njegov strasan pogled i da ce da me odvede u Bor. I vika i galama... i strasno se plasim da ostanem sama sa njim, i da ne zaboravim, plasi me kad mi preti preko telefona da ce doci u Obrenovac da me uzme... Ovo je pocetak pisane ispovesti devojcice A. S. ucenice drugog razreda osnovne skole u Obrenovcu koju je punih devet meseci u vise navrata seksualno zlostavljao roÃz‘eni otac V. S. (39), iz Bora, inace internista u tamosnjem domu zdravlja.

Sve je pocelo kada se mala A. S. krajem januara vratila sa raspusta koji je provela sa ocem u Boru. Kada je stigla kuci devojcica se, prema pricanju majke Biljane B. (37), ponasala cudno, pa je u jednom trenutku zahtevala da je majka odvede u Dom zdravlja. U Hitnoj sluzbi, na zaprepascenje celokupnog medicinskog osoblja, pokazala je svoje telo prepuno podliva. Posto je rekla da joj je modrice po telu naneo otac, intervenisala je i obrenovacka policija.

- Nisam mogla da poverujem da je njen otac i moja velika srednjoskolska ljubav mogao da napastvuje roÃz‘eno dete. Mislila sam da su se igrali jer je on i pre imao obicaj da stipka decu po telu. U pricu moje male devojcice izgleda je poverovao samo inspektor obrenovacke policije Boban Sentic koji ga je i uhapsio - kaze jos uvek u soku majka nesrecne devojcice. Ona, meÃz‘utim, tvrdi da je njen suprug svoju losu narav pokazao jos dok je sa A. S. bila u drugom stanju.

- Potpuno se promenio kada sam sa A. S. ostala u drugom stanju. Od dobrog i pazljivog supruga postao je nervozan i bahat. Prvo je poceo da se svaÃz‘a sa kolegama u Domu zdravlja gde je bio zaposlen, pa je na kraju svoj bes poceo da iskaljuje i na meni. Do razvoda dobila sam dvadeset puta zestoke batine od cijih posledica nisam smela da izaÃz‘em na ulicu. Tukao me je i dok sam bila u drugom stanju. Bor je mala sredina pa mu to niko nije uzimao za zlo jer je lekar iz poznate porodice. Jedno vreme bio je predsednik gradskog odbora GraÃz‘anskog saveza, a pre toga i clan JUL. Ja sam cutala i trpela sve dok mi nije prekipelo, pa sama se sa detetom pod ruku odselila kod svojih u Obrenovac- prica uplakana i preplasena Biljana B.

Otac monstrum svoju cerku je prvi put napastvovao na bozicnom raspustu. To isto je, prema svedocanstvu same A. S., uradio jos najmanje pet puta. Na nekoliko iscepkanih papirica iz skolske sveske ona je potanko, sa svim groznim detaljima, ispisala svoju nesrecnu ispovest o agoniji koja je trajala preko devet meseci, sve do 14. septembra kada ju je otac na prevaru namamio da sa njim izaÃz‘e do obrenovackog izletista Zabran gde ju je poslednji put napastvovao. Ginekoloskim nalazom je utvrÃz‘eno da lekar - pedofil nije imao intimni odnos sa svojom cerkom. Kako je devojcica opisala ovo svojevrsno mucenje, on ju je ljubio i jednom rukom pipkao po citavom telu, dok se, istovremeno, drugom rukom samozadovoljavao.

VOLI DA PIPKA DECU

Za dr V.S. se u Boru prica da su u decji dispanzer, gde je radio jedno vreme, majke licno dovodile zensku decu, jer se proculo da voli "da ih pipka". Dok je s Biljanom bio u braku, u stanu njene majke, pokojne Ljubice S., cesto se cula galama, a Biljana se zalila da joj je muz ljubomoran i da je tuce. To je i bio razlog zbog kojeg je njen otac Srba S., zaposlen u Termoelektrani "Nikola Tesla", doveo cerku u Obrenovac i tu je zaposlio.
Prema poslednjim informacijama, protiv dr S. jos nije podneta krivicna prijava. Ocekuje se da ce policija u Obrenovcu, posle dodatnih provera, sutra obavesti javnost o celom slucaju

Izvor: Kurir

Posted Image

#232 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 28 September 2007 - 06:06 PM

KARAMBOL NA AUTOPUTU
BEOGRAD - Na autoputu Beograd-Å id juce oko 11 casova dogodila se saobracajna nesreca, kad je dzip naleteo na kamion, a ovaj se prevrnuo na automobil, u kojem se nalazilo cetvoro putnika. Samo pukom srecom, u ovom karambolu, niko nije teze povreÃz‘en.
Attached File  104_061127_low.jpg   24.2K   7 downloads
Nesreca se dogodila nekoliko metara od autobuskog stajalista, kod beogradskog Centra "Sava". Prema recima brojnih ocevidaca, dzip "infiniti" usled velike brzine zakucao se otpozadi u kamion firme "N&P Bogdanovic". Teretnjak se potom zaneo i prevrnuo na "tojotu korolu".

Prema recima ocevidaca, prizor je bio jeziv. Delovi vozila i srca bili su rasuti svuda po putu, dok je prevrnuti kamion potpuno preprecio kolovoz. Na dzipu je bio unisten prednji deo vozila, kojim je podigao kamion u vis. "Tojota", koju je kamion prignjecio uz bankinu, bila je potpuno smrskana i pravo je cudo da niko nije teze povreÃz‘en.

- Sve se odigralo u sekundi. Video sam kamion sa desne strane i vec u sledecem trenutku srusio se na nas - ispricao nam je Dejan Trisic (22) iz Banje Vrujci, koji je upravljao "tojotom". S njim u automobilu bio je Ljubinko Vujicic (27) i jos dve devojke, koje su sedele na zadnjem sedistu. Prema Trisicevim recima, svi se dobro osecaju, ali su devojke prevezene u Urgentni centar, jer su imale posekotine po rukama. Dosta srece imao je i vozac kamiona Nenad Bogdanovic, koji je takoÃz‘e prosao nepovreÃz‘en.

- Video sam u retrovizoru da dzip juri iz trake u traku. U jednom trenutku osetio sam udar, i kamion se podigao. Bukvalno sam vozio na dva tocka i tako zanesen pregazio sam automobil sa desne strane - ispricao nam je Bogdanovic, jos vidno uznemiren.

Posted Image

#233 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 28 September 2007 - 06:11 PM

MLADIÃz† ZAKLAO BIVÅ U DEVOJKU
Goran Pavlovic (20) sa vise uboda nozem usmrtio Bojanu Milosevic
SREMSKA MITROVICA - Na autobuskom stajalistu kod Crvene cesme, u blizini Ekonomske skole, juce (27.9) oko podne, Goran Pavlovic (20) iz Velikih Radinaca je s vise uboda nozem ubio Bojanu Milosevic (17), takoÃz‘e iz ovog sela.
Prema recima svedoka, Pavlovic je prisao grupi ucenika koji su cekali autobus i, posle kraceg razgovora, usmrtio Bojanu, ucenicu drugog razreda Srednje medicinske skole "9. maj". Ubistvo koje se dogodilo usred bela dana, pred nebrojeno mnogo svedoka, sokiralo je Mitrovcane. Krv nastradale devojke, kazu ocevici, sikljala je na sve strane, posto joj je monstruozni ubica prethodno nozem prerezao vrat.

Pretpostavlja se da je motiv ubistva neuzvracena ljubav. Naime, Pavlovic i Miloseviceva su se zabavljali, ali izgleda da je nedavno Bojana prekinula ovu vezu pa je doslo do raskida. Goran nije mogao da preboli taj razlaz pa je odlucio da se na ovaj monstruozni nacin osveti ovoj devojci.

Neposredno posle ubistva koje je nezapamceno u ovom kraju i koje je sokiralo na stotine prolaznika u centru Mitrovice, Goran Pavlovic je uhapsen. On ce tokom danasnjeg dana biti priveden istraznom sudiji, pa se danas mogu ocekivati nove informacije o motivima ovog brutalnog ubistva.

Posted Image

#234 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 30 September 2007 - 11:10 AM

NAJAVLJEN ZLOÃzÅ’IN
Pre nego sto je ubio Jelenu Pavlovic, Goran Pavlovic pokazivao noz u autobusu i rekao da ce neko biti zaklan
SREMSKA MITROVICA - Vest da je Jelenu Pavlovic, 16-godisnju ucenicu drugog razreda Srednje ekonomske skole, svirepo ubio njen "mladic" Goran Pavlovic, primljena je s nevericom. MeÃz‘utim, ispostavilo se, sudeci prema recima zitelja Velikih Radinaca, da je ubica najavljivao zlocin, jer je u cetvrtak pre podne u seoskoj kafani rekao prisutnima: "Jos cete vi za mene cuti."

Ubica se iz Velikih Radinaca autobusom, kojim uglavnom putuju ucenici, uputio za Sremsku Mitrovicu. Prica se da je jos u autobusu pokazivao noz i govorio da ce neko biti zaklan. Nije sisao u centru grada, nego je produzio voznju do naselja Crvena cesma, gde se ubistvo i dogodilo. ÃzÅ’im je izasao iz autobusa, dosao je do Jelene, koja je s ostalim Ãz‘acima krenula u skolu, zaustavio je i poceo da razgovara s njom, da bi ubrzo poceo da joj zadaje udarce nozem. Njene drugarice su, pre nego sto je krv siknula, mislile da je samara. Tek kad je pala, shvatile su da je ranjena na smrt.

- Goran je Jelenu progonio vec neko vreme. Nema tu reci o zabavljanju, nego o pretnjama i nasilnistvu. Jelena je njega izbegavala, ali nije uspela da se spase - kazala je placuci jedna od njenih drugarica posle komemoracije odrzane juce u Ekonomskoj skoli, dodajuci da Jelena nikad ne bi dobrovoljno bila s tako problematicnim mladicem.

Jelenini drugovi i drugarice juce nisu skrivali suze, bol i sok. Jos ne mogu da shvate da je zbog bezumnog cina vise nece videti. Placu i profesori, koji za nesretnu devojku imaju samo reci hvale. Inace, u Velikim Radincima se prica da je ubica u januaru ove godine pokusao samoubistvo zbog neuzvracene ljubavi.

- Popio je saku tableta i isekao vene. Stvarno je bio zaljubljen u Jelenu. Niko ne bi pomislio, mada je cesto bio agresivan, da je spreman da ucini ovako nesto - prica jedan od komsija, dodajuci da se Goran nasilnicki ponasao i prema svojima u kuci. Kazu da je voleo da popije i da za najmanju sitnicu zapocne kavgu.

Goran Pavlovic je u policijskom pritvoru od prekjuce. Jelena Milosevic ce biti sahranjena danas u podne u Velikim Radincima.

Edited by Aca, 30 September 2007 - 11:10 AM.

Posted Image

#235 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 01 October 2007 - 11:53 AM

SOKANTNO
DUÅ EVNA BOL
Hakija B. (22), koji je zbog preljube svirepo mucio suprugu M. B. (15), pre hapsenja od tazbine trazio da mu vrate 2.000 evra, koliko je platio za zenidbu s nevernicom!
KRAGUJEVAC - Hakija B. (22), rodom s Kosmeta, koji je uhapsen pre dva dana jer je petnaestogodisnju suprugu M. B. vezao lancem za vrat, vukao po kuci, mucio i sisao brijacem, zlostavljao je zenu zbog navodne prevare! Posle surovog zlostavljanja, M. B. se vratila kod roditelja u Mladenovac, a komsije pricaju da im je Hakija pre hapsenja porucio da ce traziti da mu vrate 2.000 evra, koliko je platio za zenidbu s nevernicom!

Drama mladog bracnog para dogodila se 26. septembra u Hakijinoj kuci u Topoli. Samo dva dana ranije, mladenci su se vratili iz posete roÃz‘acima u Crnoj Gori.

- Znam ga otkada se doselio ovde, dobar decko, miran, ne znam sta mu je bilo da to uradi. ÃzÅ’uo sam da ga je ona navodno prevarila s njegovim bratom, kod koga su bili u gostima u Crnoj Gori. Valjda mu je i priznala da ju je ovaj poljubio i dirao, a Hakija nije mogao to da joj oprosti. Oni su Romi muslimanske veroispovesti i to kod njih ne moze. Nije to ko kod nas, prevari te zena i nikom nista - prica njihov komsija Suljo M.

Kobne veceri, Hakija je M. B. najpre tukao, a onda se satima izivljavao nad njom. Metalnim lancem vezao ju je za ruku i jednu nogu i vukao po podu. To mu nije bilo dovoljno, pa je nesrecnici lanac pritegao oko vrata i nastavio da je vuce. Kad se konacno smilovao da je odveze, kosu joj je isekao brijacem, da svi znaju da je zgresila.

Gonjen bolesnom ljubomorom, Hakija je zenu ponovo okovao u lance i zakljucao katancima i tako je ostavio u sobi. Njeno zapomaganje cule su komsije i pozvale policiju. Hakija je uhapsen i sproveden istraznom sudiji opstinskog suda zbog nasilja u porodici i odreÃz‘en mu je jednomesecni pritvor. Daljom istragom bice utvrÃz‘eno da li je maloletna M. B. i ranije trpela torturu.

Slican slucaj dogodio se u okolini Kragujevca i avgusta 2005. godine, kad su, nezadovoljni sto mlada M. H. (17) nije nevina, roÃz‘aci mladozenje Irfana G. (20) iz Grosnice nesrecnu devojku drzali zakljucanu sedam dana, tukli je i zlostavljali! Porodica je tvrdila da je pre svadbe mladinom ocu platila 6.500 evra za njeno postenje.

Kad je posle prve bracne noci "utvrÃz‘eno" da je M. H. "roba s felerom", mladozenja Irfan, njegov otac Veselj (43) i stric Dzafer (46) devojku su odveli u sobu, prozore spolja zakucali ekserima, a s vrata skinuli brave. ÃzÅ’uvali su je zakatancenu nedelju dana, zahtevajuci od njenog oca da vrati pare.

Posted Image

#236 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 01 October 2007 - 12:46 PM

Pokusaj ubistva
DŽEPAROÅ  IZBO ŽRTVU PLJAÃzÅ’KE
NOVI SAD - Pripadnici novosadske policije uhapsili su Roberta S. (35), koji je u petak po podne na uglu Bulevara osloboÃz‘enja i ulice Maksima Gorkog, posle krace svaÃz‘e i tuce, izbo nozem Milorada Ãz†. (22) iz Novog Sada. Milorad Ãz†. je prevezen u bolnicu, gde mu je konstatovana teska povreda u predelu stomaka, opasna po zivot.

Tuca je izbila kad je Robert S. napao Milorada Ãz†. i njegovog prijatelja, prepoznavsi ih kao osobe koje su ga nedavno optuzile kako je pokusao da ih opljacka, a zatim ga i izbacile iz gradskog autobusa. Tokom tuce, Robert je izvadio noz i Milorada Ãz†. ubo u stomak, a zatim pokusao da pobegne. Policija ga je uhapsila nedaleko od mesta obracuna.

Posted Image

#237 ivanche

ivanche

Super Član

• Moderator
  • 867 posts

Posted 21 December 2007 - 12:38 PM

Domacin ubio komsiju na slavi

SONTA - Proslava Svetog Nikole u domu porodice Mirosavljevic u Strosmajerovoj ulici 42 u Sonti zavrsena je tragicno. Domacin Anđelko M. (33) hicem iz pistolja za koji nije imao dozvolu iz nehata je ubio komsiju Zeljka Vidakovica (41), koji je dosao da mu cestita slavu. Anđelko M. je odmah uhapsen i određen mu je pritvor do 30 dana.

Opstinski javni tuzilac Srecko Vejin rekao je da je tasta Anđelka M. Zora urkov ispricala da je Vidakovic dosao u kucu njenog zeta da mu cestita slavu Svetog Nikolu. U tom trenutku komsije su sedele za stolom u sobi, a u dnevnoj sobi bili su samo Zora urkov, Anđelko M. i Vidakovic. Anđelko M. je izvadio pistolj koji mu je bio zadenut za pojas i stavio ga na sto. Poceo je da vrti pistolj koji je opalio i pogodio Vidakovica u glavu. Policija i Hitna pomoc su pozvani, ali je Vidakovic vec bio mrtav.
Kuca Anđelkova M. juce popodne bila je zakljucana. U to vreme u kapeli lokalnog groblja bili su supruga i brat pokojnog Vidakovica kao i mnogi mestani i komsije.
- Sa porodicom Anđelka M. smo se druzili. Anđelko, sa kojim sam i radila u Makomu, nikada nije pominjao da ima pistolj, niti je na slavama ikada pucao - prica Marina, Zeljkova supruga, i dodaje da jos ne veruje da je Anđelko ubio njenog supruga.
Ona dodaje da je suprugovo telo videla tek kada je dovezen u kapelu.
- Najtragicnije je sto je moja mlađa, 13-godisnja kcerka Antonija dozivela pravi sok - prica Marina.
Ona dodaje da je u vreme tragedije ona bila na poslu. Anđelkova tasta Zora nakon pucnjave pretrcala ulicu, usla u njihovu kuci u kojoj je bila sama Antonija i ispricala joj o tragediji.
- Dete je videlo mrtvog oca. Istrcala je iz kuce, pocela da vristi u uletela u susedni dom. Komsije su pozvale policiji i Hitnu pomoc, koji su odmah dosli, ali dete je jos u soku - kaze Marina, dok Marinko Zeljkov brat pita ko ce sada izdrzavati njihove kcerke Nataliju i Antoniju.
Okupljena rodbina, prijatelji i komsije Vidakovica kazu da se na slavu Svetog Nikole pucalo po Sonti. Zeljko Vidakovic bice sahranjen danas na lokalnom groblju u Sonti.

Izvor:BLIC

Posted Image

Svet  pokreemo  zajedno

#238 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 08 October 2008 - 12:54 PM

Kilo zlata u cegeru!
Zlatara Majdanpek u centru Zemuna opljackana juce usred dana, razbojnik u torbi za pijacu odneo zlatni nakit tezak oko jedan kilogram

BEOGRAD - Nepoznati mladic starosti oko 25 godina opljackao je juce oko 12.40 sati zlataru Majdanpek u Glavnoj ulici 24 u Zemunu naocigled vise desetina prolaznika. Razbojnik je ispraznio sedam drvenih tacni sa cetrnaestokaratnim zlatnim lancicima i prstenjem ukupne tezine oko kilogram, a njihova trzisna vrednost iznosi vise od dva miliona dinara. Mladic se posle pljacke udaljio pesice u pravcu Gospodske ulice, a poslednji put viđen je u Gajevoj ulici.

Mladic je uleteo u zlataru koja se nalazi u prolazu zgrade i uz pretnju pistoljem naredio radniku da njegov pijacni ceger napuni zlatom. Kako nezvanicno saznajemo, dok je punio ceger, radnik zlatare pokusao je da podizanjem i spustanjem torbe nekom od prolaznika signalizira da je u toku pljacka. Lopov je to primetio, pa je zlatara upozorio da to ne cini jer time dovodi u pitanje licnu bezbednost. Kad je ceger napunio zlatom, mladic je istrcao iz radnje i ubrzanim hodom zamakao u pesacku zonu u Gospodskoj ulici.

- Čovek sa crvenim kacketom je protrcao ovom ulicom, ali ko bi pomislio da covek u pijacnom cegeru nosi kilo zlata - izjavio je jedan od ocevidaca, koji se tu slucajno zadesio.

Radnik zlatare opisao je napadaca kao mladica starosti oko 25 godina i visine oko 185 centimetara. Na sebi je imao zelenu jaknu, a na glavi crveni kacket, a imao je bradu staru dva do tri dana.

Iako je zlatara bila opremljena sigurnosnim kamerama, nijedna od njih nije zabelezila lice razbojnika. Na snimku se mogao videti samo crveni kacket navucen na glavu i deo brade. Vise policijskih patrola pretrazivalo je Zemun sluzbenim vozilima i pozornickim patrolama. Razbojnik je poslednji put viđen u Gajevoj ulici, gde mu se izgubio svaki trag. Pretpostavlja se da ga je tamo verovatno cekao vozac.

Posted Image

#239 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 08 October 2008 - 01:01 PM

Preseo im soping
Sa parkinga Metroa u Bugarskoj ukraden autobus Verotransa iz Raznja

NIS - Turisticka agencija Holidej vracala je prekjuce petu turu svojih putnika koji su boravili na poznatom sajmu u Plovdivu, a u iznajmljenom autobusu razanjskog Verotransa putovali su zaposleni iz firme EI kvalitet. Po njihovoj zelji, odluceno je da se u sofijskom Metrou napravi pauza za kraci soping. I dok su putnici pazarili u trznom centru, autobus je na parkingu obijen i odvezen u nepoznatom pravcu prema Sofiji!

- Ja sam licno vozio autobus, zakljucao ga i krenuo da uđem u Metro. Iznenada sam primetio da se autobus krece, potrcao za njim, ali je on velikom brzinom iskoristio otvoren semafor i zbrisao prema Sofiji. Sigurnosne kamere Metroa nisu pokrivale deo parkinga na kojem sam ostavio autobus, ali se na njihovom snimku vidi kako autobus sa otvorenim vratima izlazi sa parkinga - rekao je juce za Kurir Veroljub Milovanovic, vlasnik razanjskog Verotransa, koji je inace bio i vozac autobusa.

Vesna Prvic, direktor niske Turisticke agencije Holidej, kaze da ocekuje od bugarskih drzavnih organa da efikasnom istragom otkriju one koji su kidnapovali autobus. Istovremeno kaze da je agencija brzo reagovala i iz Nisa poslala dva minibusa da preuzmu putnike, a jedino je u Sofiji morao da prenoci jedan bracni par ciji su pasosi bili u ukradenom autobusu, dok im srpski konzulat u Sofiji nije izdao nove putne isprave za povratak u Nis.

- Godinama radimo sa Bugarskom i culi smo da ima slucajeva krađa vozila, najcesce automobila, ali i da je nedavno, upravo sa parkinga kod Metroa, ukraden i jedan sleper. Radicemo i dalje turisticke i druge ture prema Bugarskoj, ali posle ovakvog krajnje neprijatnog iskustva svakako uz mnogo veci oprez, koji je ocigledno potreban i nama i drugima - kaze direktorka Holideja. Slobodan Anđelkovic, jedan od putnika ukradenog autobusa koji se juce mejlom javio Kuriru, tvrdi da je obezbeđenje Metroa, dok je vozac trcao za autobusom, ostalo nemo i nepokretno, da su tek posle desetak minuta pozvali policiju, koja je stigla tek za nesto vise od pola sata.

- Agencija Holidej je ucinila sve da mi putnici budemo sto pre prevezeni u Nis. Ali, u ukradenom autobusu mnogi su imali novac i licne i druge stvari kupljene u Bugarskoj. Vozac Verotransa koji je bespomocno trcao za autobusom mogao je da strada jer se ocigledno radi o dobro organizovanoj bandi, spremnoj na sve. Čudno je da je policiji trebalo toliko vremena da dođe na lice mesta, a da autobus (koji nije igla) moze tek tako nestati i ostati neprimecen - kaze Anđelkovic.

OPREZNO KOD SUSEDA

Nezvanicno saznajemo da se moze desiti da ljudima iz Holideja ili Verotransa uskoro iz Bugarske stigne ponuda za otkup ukradenog autobusa. Jer, takve ponude imali su građani Srbije, među njima i mnoge Nislije, kojima su sa sluzbenih hotelskih i drugih parkinga u Bugarskoj nestajali automobili. Inace, posto je sam vlasnik Verotransa vozio autobus, otpada prica o mogucem dilu između srpskih vozaca i bugarskih bandi u stilu - ti ostavis otkljucano, mi uletimo i odvezemo i za neopreznost vozacu sledi dogovorena nagrada.

Posted Image

#240 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 08 October 2008 - 01:05 PM

Bracni par proizvodio drogu

NIS - Omer P. (39) iz Nisa je uhapsen zbog sumnje da je proizvodio i prodavao drogu. Policija je prilikom pretresa njegove kuce pronasla osam paketica heroina ukupne tezine 2,60 grama, dok je Suncica P., supruga osumnjicenog, istog dana prodala cetiri paketica heroina tezine 1,20 grama osobi iz Nisa.

Istrazni sudija Okruznog suda Omeru P. odredio je jednomesecni pritvor, a protiv njegove supruge podneta je krivicna prijava.  

Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users