Jump to content

Dobrodošli na Arandjelovcani Forum - Arandjelovac

Dobrodošli na Arandjelovcani Forum - Arandjelovac, kao i većina online zajednica morate se registrovati kako bi ste pristupiti svim blagodetima sajta. Registracija je jednostavna i zahteva samo osnovne podatke. Možete se registrovati preko linka Register ili se ulogovati ukoliko već imate nalog Sign In.

Kao registrovan korisnik možete:

• Pokretati nove teme i odgovarati na postojeće
  • Se pretplatiti na teme i dobijati automatska obaveštenja na email
  • Dodati događaje u kalendar dešavanja
  • Napraviti vaš profil i upoznati nove ljude
  • Prilagoditi sajt vašim potrebama
Ukoliko imate problema sa pristupom molimo vas obratite nam se na mail info@arandjelovcani.com
Guest Message © 2014 DevFuse

Crna Hronika

• Please log in to reply
368 replies to this topic

#241 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 10 October 2008 - 12:31 PM

Maloletnik tukao metalnom sipkom

KIKINDA - Policija je podnela krivicnu prijavu protiv maloletnog J. S. (15) iz Kikinde jer je u masovnoj tuci uz upotrebu metalne sipke, na srecu samo lakse, ozledio maloletnog sugrađanina D. A. (17). Incident se dogodio na gradskom trgu u ranim jutarnjim satima 4. oktobra, a prethodio mu je verbalni sukob vise mladica, od kojih su dvojica punoletna. Protiv ratobornog J. S., ali i ostalih aktera jutarnje sorke D. S. (14), Duska D. (23) i Dragoljuba D. (21), svi iz Kikinde, bice podneti odgovarajuci zahtevi za pokretanje prekrsajnog postupka protiv narusavanja javnog reda i mira.

Izvor: kurir

Posted Image

#242 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 11 October 2008 - 10:58 AM

Poginula braca
Milos Nikolic (24) i Dejan Gavrilovic (21), braca od tetaka, stradali u saobracajnoj nesreci u selu Bukovik

ARANELOVAC - Milos Nikolic (24) i Dejan Gavrilovic (21), dva brata od tetaka, poginuli su u saobracajnoj nesreci koja se juce rano ujutro dogodila u Bukoviku kod Aranđelovca. Policija je saopstila da je Milos vozilom zastava 101, kojim se kretao magistralnim putem iz pravca Aranđelovca prema Lazarevcu, velikom brzinom usao u krivinu, sleteo s puta u kanal i pri tom ispao iz vozila. Auto je pao na njega i usmrtio ga na licu mesta. Od zadobijenih povreda na licu mesta preminuo je i suvozac Dejan Gavrilovic.

Uviđaj je obavio istrazni sudija Opstinskog suda u Aranđelovcu Petar Bogicevic. On je potvrdio da je do nesrece doslo najverovatnije zbog neprilagođene brzine.

Obdukcija je obavljena u Klinickom centru u Kragujevcu, i njihova tela juce su prebacena u rodni Bukovik. Vec u prepodnevnim satima vozilo je uklonjeno s magistralnog puta, a samo upaljene svece i cvece ukazivali su gde je mesto na kom su stradala dvojica mladica. Dve porodice u trenu su zavijene u crno.

- Moj zivot je stao. Sve se u jednoj sekundi promenilo. Posao sam na posao, ali na putu je bila policija. Video sam vozilo i znao - smrt mi je uzela jos jednog sina - kaze Miodrag Gavrilovic tihim glasom.

Samo dan ranije sa Dejanom je dovukao drva za zimu. Radili su ceo dan i predvece zavrsili posao.

- Sedeli smo tu, vecerali... Ja, majka mu Rozina i brat Dragan razgovarali smo o obicnim svakodnevnim stvarima, poslovima koje jos treba obaviti. Ni slutili nismo da je to poslednja vecera sa Dejanom. Krajem godine trebalo je da ide na civilno sluzenje vojnog roka tu u Aranđelovcu. Dali mu Centar za socijalni rad. Sa devojkom Tijanom planirao je i vencanje kad odsluzi dug drzavi - prica otac Miodrag. Majka skrhana bolom nije mogla ni rec da progovori.

Na ulazu u dvoriste Gavrilovica vec je postavljena umrlica. Sahrana je u subotu u 13.00 sati.
Milos Nikolic radio je u ciglani. Majka Ljiljana juce je bila u Kragujevcu da preuzme telo svoga sina.

Posted Image

#243 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 11 October 2008 - 11:02 AM

Uhapsen bivsi decko Goce Trzan

BEOGRAD - Dejan Dragojlovic (35) zvani Deki Seik, vlasnik i direktor preduzeca DMD holding iz Beograda, uhapsen je juce zbog sumnje da je prevarom i falsifikovanjem ostetio EFG Eurobanku za oko osam miliona dinara. Dragojlovic se sumnjici da je 2005. godine u EFG Eurobanci u Beogradu realizovao cetiri ceka stranih banaka za koje je utvrđeno da su falsifikovani. Na taj nacin on je za svoje preduzece DMD holding pribavio korist od oko osam miliona dinara.

Policija navodi da se sumnja i da je Dragojlovic, kao vlasnik i direktor preduzeca DMD saund, 2005. godine pokusao da realizuje cek strane banke koji je glasio na iznos od 490.940,62 evra. Dragojlovic je lazno prikazao da je osnov njegove realizacije naplata izvoza robe koju to preduzece nikad nije izvrsilo. Proverama EFG Eurobanke utvrđeno da je cek falsifikovan, tako da nije realizovan, navedeno je u saopstenju.

Inace, Dragojlovic je siroj javnosti postao poznat kao decko pevacice Goce Trzan. O njihovoj vezi pocelo je da se prica 2001. godine, kad je ona snimila album Peta strana sveta, u izdanju kuce DMD saund, ciji je vlasnik tada bio Dragojlovic. Iako je javnost godinama brujala o njihovoj ljubavi, nijedno od njih dvoje nikad nije priznalo da su u vezi.
Prema pisanju medija, Dragojlovic je bio donator crkve svetog Vasilija Ostroskog na Bezanijskoj kosi.

Posted Image

#244 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 12 October 2008 - 10:55 AM

RobijaS poginuo na dopustu
Zatvorenik orđe Ilic (32) iz Sapca i Sasa Teodorovic stradali juce ujutro u ukradenoj opel omegi

SABAC - orđe Ilic (32) i Sasa Teodorovic (24), obojica iz Sapca, poginuli su juce ujutro u stravicnoj saobracajnoj nesreci u sabackom naselju Trinagla. Mladici su nastradali u automobilu opel omega, koji se iz jos neutvrđenih razloga nekoliko puta prevrnuo, udario u stub ulicne rasvete, potom u saobracajni znak i ogradu dvorista.

orđe Ilic i Aleksandar Vuleta (22) iz Sremske Mitrovice, koji je bio treci putnik opela i koji je zadobio lakse telesne povrede, bili su na izdrzavanju zatvorske kazne u KPZ u Sremskoj Mitrovici. Odobrenjem zatvorske uprave pusteni su na kraci godisnji odmor. Kako nezvanicno saznajemo, dvojica robijasa su, zajedno sa Sasom Teodorovicem, u macvanskom selu Drenovcu ukrali automobil opel omega i krenuli ka Sapcu. Samo nekoliko trenutaka posle prelaska pruge orđe Ilic, koji je bio za volanom, izgubio je kontrolu nad vozilom kod stare mlekare i izazvao nesrecu.

- Zacuo sam stravicnu lupnjavu. Pomislio sam da je voz udario u neka kola kakav je to udarac bio. Kada sam dosao blize, video sam da je auto udario u ogradu. Na ovoj bankini iza okuke skrenuli su sa asfalta, pa oko 30 metara dalje udarili u dvoriste. Nisam smeo ni da gledam koliko je bilo strasno... Evo, jednom su ispale cipele iz kola - objasnjava Ljubisa Jankovic.

Doktor Goran enadic, patolog u sabackoj opstoj bolnici koji je obavio obdukciju nastradalih, rekao je da su dvojica mladica zadobili povrede od kojih su na licu mesta poginuli.

TREćI ZATVORENIK SE OTROVAO

Patolog enadic je saopstio da je obdukcija obavljena i nad Vladimirom Igicem (31), koji je u petak uvece preminuo u sabackom zatvoru:
Posle kompletnih analiza znacemo tacan uzrok smrti zatvorenika Igica. Pouzdane dokaze dobicemo posle obavljenih toksikoloskih analiza koje smo poslali na VMA.
Kako nezvanicno saznajemo, zatvorenik se otrovao tabletama. U petak uvece odigrala se i prava drama u sabackoj bolnici, kada je brat pokojnog Igica pokusao na silu da uđe na odelenje patologije i vidi mrtvog brata. Bolnicko obezbeđenje ga je primetilo i uhvatilo prilikom pokusaja obijanja vrata. O svemu je obavestena i policija, koja je dosla na lice mesta.

Posted Image

#245 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 12 October 2008 - 11:01 AM

Silovao uz pretnju nozem

SMEDEREVO - Smederevska policija uhapsila je Ljubodraga Stevanovica (56) zvanog Stevkelan iz Osipaonice zbog sumnje da je pocinio krivicno delo obljube nad detetom.

Prema krivicnoj prijavi kriminalisticke policije, osumnjiceni se tereti da je koristeci naivnost zenske maloletne osobe starosti 14 godina, u periodu od juna do septembra ove godine, imao vise seksualnih odnosa sa njom, i to u kuci svog poznanika u Osipaonici koju mu je ovaj poverio na cuvanje.

Sumnja se da je Stevanovic u dva navrata, u junu i septembru ove godine, namamljivao devojcicu van sela, dovodeci je u kolibu svog poznanika. Potom joj je, uz pretnju nozem, naređivao da se skine, posle cega bi je silovao, a zatim ponovo pretio da o tome ne sme nikom da prica.

Iako je u pocetku imala poverenje u njega jer je bio poznanik njenog oca, devojcica je posle silovanja zazirala i bezala od napasnika, a on joj je zbog toga pretio SMS porukama.

Mestani Osipaonice ogorceni su zbog ovog slucaja i od suda ocekuju najstrozu kaznu za silovanje devojcice. Prema njihovim recima, Stevanovic je odranije poznat kao siledzija i do sada je vec dva puta osuđivan za to krivicno delo, prvi put na cetiri, a drugi put na tri godine zatvora.

Posted Image

#246 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 12 October 2008 - 11:05 AM

Obecala skidanje crne magije

NOVI SAD - Sonja D. (37) iz Deronja uhapsena je zbog sumnje da je pocinila krivicno delo prevare jer je ostecenom R. O. iz Srbobrana obecala da ce sa njegove porodice skinuti crnu magiju i za to, u nekoliko navrata, uzela od njega oko 11.000 evra, saopstila je Policijska uprava u Novom Sadu. Ona je, uz krivicnu prijavu, privedena dezurnom istraznom sudiji u Srbobranu, koji ju je posle saslusanja pustio da se brani sa slobode.

Posted Image

#247 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 12 October 2008 - 11:12 AM

Nastavnica digla ruku na sebe

KIKINDA - Porodica i prijatelji juce su se oprostili od Milje Bucalo (59), koja je sahranjena na mokrinskom groblju u Kikindi. Telo nestale Kikinđanke pronađeno je u cetvrtak po podne u kanalu Duvan-Tisa-Dunav nedaleko od fabrike MSK. Les nastavnice u penziji, koja je bez traga i glasa nestala 29. septembra, pronasli su pecarosi i obavestili policiju. Iako rezultati obdukcije obavljene u novosadskom Institutu za sudsku medicinu jos nisu obelodanjeni, saznajemo da nije rec o nasilnoj smrti. Porodica nesrecne zene, koja ju je prethodnih dana groznicavo trazila, strahovala je od mogucnosti da je Milja digla ruku na sebe. Od pocetka godine kikindskoj policiji je prijavljen nestanak 12 osoba, od kojih je devet pronađeno ili su se sami vratili kucama. Tokom protekle godine od 23 nestale osobe pronađeno je njih 19.

Posted Image

#248 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 13 October 2008 - 12:11 PM

Iskasapio pa zaboravio
Podignuta optuznica protiv Duska Marcete (30) iz Banatskog Velikog Sela zbog pokusaja ubistva kikindskog taksiste Slobodana Rankova (42)

KIKINDA - Psihijatrijsko vestacenje obavljeno u specijalnoj zatvorskoj bolnici u Beogradu pokazalo je da Dusku Marceti (30) iz Banatskog Velikog Sela kod Kikinde nije potrebno lecenje. Po naredbi istraznog sudije Okruznog suda u Zrenjaninu, Marceta je bio na posmatranju jer je 14. jula ove godine nozem napao taksistu Slobodana Rankova (42) iz Kikinde i zadao mu deset uboda. Protiv Marcete je Okruzno javno tuzilastvo u Zrenjaninu podiglo optuznicu kojom ga tereti za krivicnu delo ubistva u pokusaju. Krvavi incident, koji se zahvaljujuci prisebnosti vozaca KI-taksija nije fatalno zavrsio, dogodio se oko ponoci u Iđosu, gde je Rankov po zelji odvezao musteriju.

- Kada smo stigli u Iđos, zaustavio sam automobil ocekujuci da musterija napusti vozilo. Krajickom oka video sam kako ostrica noza duzine desetak centimetara ide prema meni. Podmetnuo sam desnu ruku i osetio ubod u korenu palca. Potom mi je napadac zaparao levu ruku, a potom opet desnu. Bacio sam se na suvozacevo sediste i poceo da se branim nogama. Groznicavo sam rukama trazio kvaku na vratima kako bih izasao iz kabine. Za to vreme Marceta mi je zadao sest uboda u obe noge. Nekako sam ispao napolje, a istog casa iz kabine je izasao napadac i krenuo prema meni. Dohvatio sam ugasenu radio-stanicu i navodno pozvao policiju, a on je smugnuo u noc. Siguran sam da je hteo da me ubije, jer nije trazio novac niti kljuceve od automobila. Da sam kojim slucajem bio vezan, ko zna da li bismo sada razgovarali - prepricava jezive detalje napada Rankov.

Prema navodima istrage, Marceta je kobne noci auto-stopom otisao iz Iđosa u Kikindu, a na isti nacin i u rodno selo. Mirno je legao da spava, a policija ga je uhapsila nekoliko sati kasnije. Istraznim organima je priznao da Rankova odranije nije poznavao i da nije imao nikakvog motiva da napadne taksistu.

NE ZNA ZASTO JE ZVAO TAKSI?!

U ranijoj izjavi datoj nasem listu istrazni sudija Okruznog suda u Zrenjaninu Goran Zec naveo je da Marceta u potpunosti priznao da je izvrsio krivicno delo ubistva u pokusaju.
- On ne moze da objasni zbog cega je to uradio. Kobnog dana zaputio se auto-stopom iz svog sela u Kikindu da bi se prosetao i vratio kuci, sto je i ranije cinio. Kaze da mu nije jasno zasto je pozvao taksi i resio da iz Kikinde ode u desetak kilometara udaljen Iđos. Izjavio je da ne uzima alkohol i opojne droge i da se dosada nije lecio od nikakvih psihickih bolesti - saopstio je sudija Zec.

Posted Image

#249 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 13 October 2008 - 12:21 PM

Ivane nema godinu i po

KRALJEVO - Ivana Čukic (28) iz Kovaca kod Kraljeva pre 18 meseci izasla je iz kuce i vise se nije vratila. Vece pre nestanka Ivana je izasla u grad na poziv svoje prijateljice, ali se iste noci i vratila. Naredne veceri, kad je ponovo izasla do grada, pozdravila se sa ocem i sestrom i od tada joj se gubi svaki trag.

Ivanini roditelji, u nameri da otkriju gde im je cerka, angazovali su i privatnog detektiva, ali rezultata u nije bilo. U pocetku se kao jedan od osumnjicenih pominjao Ivanin decko, koji je negirao da bilo sta zna o nestanku svoje drage. Svi prijatelji su ubeđeni da njen nestanak ima veze s trgovinom ljudima i da ne bi bili iznenađeni da je Ivana postala zrtva lanca trgovine belim robljem.

Izvor:kurir

Posted Image

#250 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 13 October 2008 - 12:26 PM

Skocio sa skele

PANČEVO - Vidoje Lukic, radnik beogradskog preduzeca Antikor, teze je povređen prekjuce, kada je pao sa skele tokom radova na remontu u pancevackoj Petrohemiji. Radnik je posle prijema u pancevacku bolnicu sa povredama kicme upucen u beogradski Urgentni centar, ali nije zivotno ugrozen, izjavio je zamenik direktora Zdravstvenog centra u Pancevu Dusan Stojic. Dodao je da je jos jedan radnik istog preduzeca primljen zbog udisanja vodene pare i hemijskih isparenja, ali je posle ukazane pomoci pusten kuci.

- Radnik je tokom farbanja jednog od postrojenja skocio sa skele visoke oko dva metra uplasen zbog naglog propustanja vodene pare iz cevi koja se tu nalazila - rekla je portparol Petrohemije Tanja Tatomirovic.

Posted Image

#251 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 13 October 2008 - 12:30 PM

Osakacen!
Petru Sijakovicu (71) iz Inđije amputirana desna noga, a predstoji hirurska borba i za levu zbog, kako tvrdi, nesavesnog visemesecnog previjanja bezazlene male rane u inđijskom domu zdravlja

INIJA - Petru Sijakovicu (71) iz Inđije je prosle nedelje u Klinickom centru u Novom Sadu amputirana desna noga, za levu mu se priprema operacija ugradnje bajpasa, a kako tvrdi, za dlaku je sacuvao zivu glavu, a sve zbog nesavesnog osmomesecnog lecenja i previjanja bezazlene male rane u Domu zdravlja u Inđiji. Porodica Sijakovic priprema, kako saznajemo, krivicne prijave protiv doktorke, hirurga i direktora Doma zdravlja u Inđiji.

Muke inđijskog penzionera Petra Sijakovica pocele su, kako nam objasnjava, februara ove godine, kad se nesmotreno ocesao listom desne noge o ogradu, i tad mu se od pucanja kapilara stvorila mala rana na nozi.

- Nisam imao zavoj kod kuce, pa da ne bih isflekao pantalone, odoh do doma zdravlja da me previju. Kad sam, posle nekoliko dana, vec mislio da je zaraslo, odmotam zavoj i vidim da je rana jos ziva. Odem opet na previjanje, mada sam normalno hodao, kad, vidim da se rana povecala. Doktorka Vesna Jovanovic mi je stalno ponavljala ma, nije to nista i preporucivala razne antibiotike, sto me je prilicno opustilo. Međutim, kad su poceli jaci bolovi, trazio sam da odem na ispitivanja, i tako saznajem da sam u međuvremenu u rani zapatio neku bakteriju koja ne da rani da zaraste. Saznao sam da se ona dobija od prljavstine, od nesterilisanih uslova, a kako se nikad nisam previjao kod kuce, bilo je jasno gde sam je zaradio - objasnjava Sijakovic.

Sad vec komplikovanom ranom Sijakovica, kako nam on dalje navodi, u domu zdravlja u Inđiji pored doktorke Jovanovic bave se i ostali tamosnji lekari.

- Lecio me je i neki hirurg, koji mi je od tada vec pet centimetara rane napravio njih nekoliko, s ukupnim obimom od preko 20 centimetara! Bolovi su iz dana u dan postajali neizdrzivi, pa sam kukao i na kraju izmolio da me posalju u Zemunsku bolnicu. Ali, ni tamo nema pomoci, jer im nije radio aparat za snimanje arterija. U ocaju, stizem u Klinicki centar Vojvodine, na vaskularnu hirurgiju, kod doktora Jovana Obradovica, koji je bio prvo sokiran koliko mi je rana bila zapustena. Bio je cak u dilemi da li mi se i druga noga moze spasti, a posle mi je priznao da se plasio da li cu opste preziveti. Sve od obicnog pucanja kapilara i male ranice u februaru ove godine, do danas, kad mi je zivot visio o koncu - razocarano nam prica Petar Sijakovic, od pre nedelju dana invalid bez noge.

Kako saznajemo od lekara u Klinickom centru Vojvodina u Novom Sadu, Petra Sijakovica ocekuje operacija i desne noge, u koju se mora ugraditi bajpas, jer je i ona u međuvremenu ugrozena.  

PENZIJA ZA TAKSI

Uplakanu Slavicu Sijakovic, suprugu nesrecnog Petra, pronalazimo u njihovoj porodicnoj kuci u ulici Branislava Nusica u Inđiji.
- Osam meseci pakla je iza nas i samo mogu da se zahvalim lekarima iz Novog Sada sto su mom domacinu glavu sacuvali. Plakao je mesecima od bolova, ali mu ovde u Inđiji nije bilo pomoci. Pa kakvi su to ljudi! Gotovo cela Petrova penzija, nas jedini izvor prihoda, isla je na taksi, dva puta dnevno po 200 dinara dok je isao na redovna previjanja. Za lekove smo pozajmljivali od komsija. Molili smo u domu zdravlja da ga bar nekad previje patronazna sestra, da nam bar neki dinar ostane, ali oni to nisu hteli ni da cuju. Gde ce im dusa - pita se Petrova supruga Slavica.

Posted Image

#252 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 14 October 2008 - 10:53 AM

Svercovali brazilski secer!

BEOGRAD - Novopazarska policija je u akciji sprecavanja sverca akcizne i prehrambene robe sa teritorija Kosova i Metohije i Crne Gore vise puta uspela da presece krijumcarski lanac trgovine navedenom robom.

Na putu Novi Pazar - Raska policija je, uz saradnju sa trzisnim inspektorima, presrela kamion novopazarskih registracija u kome se nalazilo 9.950 kilograma cistog secera brazilskog porekla. Trzisna vrednost zaplenjenog secera je oko 400.000 dinara, a posto roba nije imala nikakvu dokumentaciju, oduzeta je Samiru Dolovcu iz Novog Pazara i protiv njega je podneta prekrsajna prijava.

U drugoj akciji presecanja sverca policija je u Kopnenoj zoni bezbednosti u vozilu marke mercedes crnogorskih registracija kod Senada Sinanovica (35) iz Novog Pazara pronasla prehrambene proizvode vredne 220.000 dinara. Robu su uz potvrdu oduzeli Republicki veterinarski i trzisni inspektori, a vozilo je oduzela policija. Protiv Sinanovica je podignuta krivicna prijava zbog krijumcarenja robe. Takođe, kod Nermina Bejtulahovica iz Novog Pazara policija je nasla i zaplenila robu u vrednosti od 250.000 dinara.

Novopazarska policija je od pocetka 2008. godine podnela 96 krivicnih prijava protiv 103 osobe, zbog krijumcarenja, a vrednost zaplenjene robe se krece oko 60.000.000 dinara.

Posted Image

#253 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 14 October 2008 - 10:58 AM

Eksplozija u radnickoj baraci

BEOGRAD - Stanari Dusanovca za dlaku su juce izbegli tragediju! Elektricni kotao u radnickim barakama firme "Termoelektro" iznenada je juce eksplodirao, ali, srecom, bez ljudskih zrtava, jer su radnici koji zive u njima bili na poslu. Stravicna detonacija odjeknula je juce rano ujutro oko osam casova na uglu ulica Ljube Nedica i Presernove. Policija je obavestenje o eksploziji primila od komsija, koje je iz kreveta probudio jak prasak.

- Iz kreveta me je probudila snazna eksplozija. Videla sam da su sva stakla na baraci popucala, a delici stakla leteli su po celoj ulici iako je zid koji deli barake od zgrada i obliznjih kuca visok dva metra. Eksplozija je bila toliko jaka da je i deo crepa gde se verovatno nalazio kotao odleteo - ispricala je jedna od obliznjih stanarki.

Ona napominje i da je srecna okolnost sto niko nije stradao niti je povređen, osim sto je među komsijama izazvana panika. Vatrogasci, koji su svojim vozilom dosli na mesto nesrece vratili su se neobavljenog posla jer eksplozija nije izazvala nikakav pozar.

Dva sata nakon detonacije u dvoristu ovog montaznog objekta mogla se videti gomila stakla, a u unutrasnjosti zgrade od siline eksplozije na pojedinim sobama bila su razvaljena vrata.

- Stvarno ne smemo da komentarisemo nista u vezi sa ovim slucajem. Molimo vas da sva pitanja trazite od uprave - ispricali su radnici koji nisu bili raspolozeni za bilo kakav dalji komentar.

Kako se pretpostavlja, jedan od mogucih uzroka eksplodiranja elektricnog kotla u radnickoj baraci je ili neispravan termostat ili sigurnosni ventil, ali pravi razlog zbog kojeg je doslo do eksplozije utvrdice istraga.  

Posted Image

#254 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 14 October 2008 - 11:02 AM

Pokrao zlatni nakit

BEOGRAD - Policija je uhapsila Josipa F. (56) iz Stare Pazove osumnjicenog za tesku krađu, izradu i nabavljanje oruzja, kao i drugog oruđa namenjenog za krađe. Josip F. je, kako se navodi u saopstenju, u septembru provalio u zlataru "Beli biser" u Staroj Pazovi i ukrao vecu kolicinu zlatnog nakita u vrednosti od oko 2,1 milion dinara. Posle saslusanja, istrazni sudija osumnjicenom je odredio jednomesecni pritvor.

Posted Image

#255 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 14 October 2008 - 11:06 AM

Dolijali falsifikatori
Novopazarska policija uhapsila cetvoroclanu bandu koja je krivotvorila pasose, vozacke dozvole i registarske tablice iz Srbije, Makedonije i BiH

BEOGRAD - Fikret Idrizovic, zvani Fikro Taliban (38), Bahra Hocanin (33), Emir Murtezic (31), svi iz Novog Pazara, i Nuri Bajrami (68) iz Prizrena uhapseni su prosle nedelje u akciji novopazarske policije zbog falsifikovanja dokumenata. Policija je kod njih pronasla i zaplenila vise pasosa, vozackih dozvola i registarskih tablica iz Srbije, Makedonije, Bosne i Hercegovine.

Nakon visemesecnog pracenja falsifikatora policija je dobila signal da krene u akciju i upala u Idrizovicev stan u trenutku kada je grupa pocela sa falsifikovanjem vize. Kada su policajci usli u stan, za racunarom su zatekli Idrizovu suprugu Bahru Hocanin. Ona je na pasosu, koji je vlasnisvo A.V., menjala datum na vazecoj vizi. Detaljnim pretresom stana pronađena je razlicita oprema za falsifikovanje pasosa, vozackih dozvola i registarskih tablica. U ovoj akciji zaplenjen je racunar, nekoliko stampaca, skenera i USB memorija, kojima su vrsili prepravke velikog broja pasosa i drugih dokumenata.

Fikret Idrizovic i Emir Murtezic sumnjice se i da su od, takođe uhapsenog, Nurija Bajramija trazili 2.800 evra, u nameri da mu nabave lazni pasos. Nuri im je za pasos unapred dao 600 evra, a policija je prilikom pretresa kod njega pronasla i oduzela jos 2.200 evra namenjenih za dokumenta.

Svi uhapseni predati su dezurnom istraznom sudiji Opstinskog suda u Novom Pazaru, koji je osumnjicenima odredio pritvor od 30 dana.  

Posted Image

#256 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 14 October 2008 - 11:10 AM

Motociklista pokosio saobracajca

SABAC - Vladimir Peric (34), saobracajni policajac policijske uprave u Sapcu, zadobio je teske telesne povrede kada je na njega naleteo motociklista na putu Sabac-Valjevo, u prigradskom naselju Jelenca. Peric je poslat na kucno lecenje nakon sto su mu konstatovane povrede glave, naprsnuce karlicne kosti i slomljene nosne kosti.

On je u petak uvece regulisao saobracaj na mestu gde je dozvoljena brzina 50 kilometara na sat, kada je projurila grupa motociklista. Jedan od vozaca se ponovo vratio putem, i kako je radar zabelezio, vozio je preko 90 km na sat. Peric je sa vidno podignutom tablicom sa znakom ''stop'', stao na jednu traku puta, sa namerom da motociklistu zaustavi. Međutim, on je ne zaustavljajuci se, udario pravo na njega.  

Posted Image

#257 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 14 October 2008 - 11:14 AM

Pokusao da proguta kesu sa heroinom

BOR - Borska policija uhapsila je preksinoc, na magistralnom putu Bor-Zajecar, Mladena P. (30) iz Zajecara, u cijem je automobilu, u plasticnoj kesi, pronađeno 40 grama heroina. Pri pokusaju hapsenja doslo je do guranja, potom i nasrtaja na policiju. Mladen je prvo pokusao da proguta kesu sa praskastom supstancom. Droga se, u opstoj guzvi, rasula po automobilu.

Protiv Mladena P. podneta je prijava zbog sumnje da je proizvodio, drzao i prodavao opojne droge. Mladen je u pritvoru zadrzan 48 sati.

Posted Image

#258 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 17 October 2008 - 03:39 PM

Ubio se zbog otkaza
Prodavac auto-delova u radnji u Dojranskoj ulici na Zvezdari pucao iz pistolja sebi u grudi kad je saznao da je otpusten s radnog mesta

BEOGRAD - Mladic, ciji identitet jos nije utvrđen, izvrsio je samoubistvo juce oko 15 sati ispalivsi sebi hitac iz pistolja u grudi u prodavnici auto-delova u Dojranskoj 25 na Zvezdari. Mladic je kolima Hitne pomoci prevezen u Urgentni centar, gde je odmah prebacen u salu za reanimaciju, gde je izdahnuo.

Tragedija se odigrala u prodavnici auto-delova cija je vlasnica Jolanda Pavlov i u kojoj je nesrecni momak bio zaposlen kao prodavac. Kako nezvanicno saznajemo, gazdarica ove radnje primetila je manjak novca u kasi i za to optuzila samoubicu. Potom mu je dala otkaz i zamolila ga da napusti prodavnicu, sto je on i ucinio. Međutim, nesto kasnije momak se vratio na staro radno mesto naoruzan. Najpre je pretio da ce sebi oduzeti zivot, na sta je Jolanda odmah alarmirala policiju. Kad su policajci stigli na mesto događaja, pokusali su da mu oduzmu pistolj i odgovore ga od sumanutog cina. Uprkos svim naporima da sprece tragediju, mladic je, na ocigled svih prisutnih, pucao sebi u grudni kos.

- U soku sam! Ne mogu da verujem se ovako nesto dogodilo. Poznajem Jolandu i znam koliko joj ovo tesko pada. Čula sam da je on imao problema sa drogom i da je zapao u dugove. Ona ga je nekoliko puta opominjala i na kraju je morala da mu da otkaz, jer on nije prestajao da uzima pazar iz kase - ispricala je komsinica vlasnice radnje.

Jolanda Pavlov nije bila htela da razgovara sa novinarima, cak nije htela ni da kaze ime i prezime mladica koji se ubio. Kako smo saznali, njen bivsi suprug i pokojnik bili su dobri prijatelji.

- Ova tragedija je dovoljna sama po sebi, i svaki komentar je suvisan - rekla je kratko vidno potresena i uplakana Jolanda.  

Posted Image

#259 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 17 October 2008 - 03:46 PM

Otac monstrum!
Uhapsen Draza Bozic (39) iz Knjazevca jer je suprugu i petoro dece psihicki i fizicki zlostavljao, a najstariju cerku A. B. silovao

KNJAZEVAC - Knjazevacka policija uhapsila je Drazu Bozica (39) iz Knjazevca zbog obljube cerke i nasilja u porodici. Kako se sumnja, Bozic je u vise navrata, narocito u poslednja tri meseca, psihicki i fizicki zlostavljao suprugu Vladanku Milijic, koju je, posle ucestalih svađa, gumenom palicom nemilosrdno udarao po glavi i telu. Od svog maloletnog sina A. B. trazio je da tuce svoje sestre, a ukoliko bi nesrecni decak odbio njegovo naređenje, prisilio bi ga da se izuje, a zatim bi ga gumenom palicom udarao po golim stopalima. Najstariju cerku, trinaestogodisnju A. B., primoravao je da obavlja sve kucne poslove, a za svaki neizvrseni zadatak morala je da trpi batine svog brata, koji je bio prinuđen na nasilje. Krajem septembra, sirotu devojcicu je, nakon povratka iz prodavnice, primorao da se istusira hladnom vodom, a zatim da sedne ispod klime koja je duvala hladan vazduh. Pocetkom oktobra ova devojcica je bila izlozena i seksualnom zlostavljanju, koje je postalo zanimacija ocu monstrumu. On je koristio svaku priliku kad bi ostali sami, narocito posle ponoci, dok ukucani spavaju, dolazio u njen krevet, ljubio je i pipao po grudima, a zatim od nje trazio da uvuce ruku u njegove pantalone i drzi ga za polni organ, sto je prestravljena devojcica i cinila. Ona je o svemu obavestila majku i brata, a oni su slucaj prijavili policiji.

Koordinatorka sigurne kuce u Zajecaru Javorka Milojevic kaze da su majka i petoro dece, uzrasta od dve do 14 godina, primljeni pre nekoliko dana i da su bili u teskom stanju. U pomoc im je izasla zajecarska opstina, koja je obezbedila hranu i odecu. Javorka dodaje da je monstrum zvao i pretio da ce od sigurne kuce napraviti novi Jabukovac.

Posted Image

#260 Aca

Aca

Extra AR forumas/ica

• Moderator
  • 8,432 posts

Posted 17 October 2008 - 03:50 PM

Pucao, pa ga izbo nozem

BEOGRAD - Vladimir Dinic (40) iz Obrenovca uhapsen je juce ujutro zbog pokusaja ubistva svog sugrađanina J. G. (40). Pucnjava se dogodila u noci između srede i cetvrtka u stanu J. G. Dinic je, posle krace rasprave sa zrtvom, ispalio vise hitaca u njega, a posle toga je uzeo kuhinjski noz, kojim je tesko ranjenog J. G. vise puta izbo po telu. Posle toga, Dinic je velikom brzinom napustio stan i pobegao u nepoznatom pravcu. Prilikom hapsenja policija je kod Vladimira pronasla pistolj i revolver kojima je izvrsen pokusaj ubistva.

Hitna pomoc je J. G. prevezla u teskom stanju u Urgentni centar, gde se lekari bore za njegov zivot. Osumnjicenog Vladimira policija je predala dezurnom istraznom sudiji, koji mu je odredio pritvor.

Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users